AgriStar - agrochemicals s.r.o. - Agrochemie a přípravky na ochranu rostlin

Přípravky pro pěstitele,
kteří požadují kvalitu
za příznivou cenu.

Sirano

Účinná látka

prothiokonazol 125 g/l, tebukonazol 125 g/l

Popis

Postřikový systémový fungicidní přípravek ve formě emulgovatelného koncentrátu, k ochraně řepky olejky ozimé, ječmene, pšenice, ovsa ozimého, žita a tritikale proti houbovým chorobám.

Působení

Tebukonazol je systémově působící účinná látka. Vyniká preventivní a kurativní účinností proti širokému spektru hospodářsky významných houbových chorob v řepce olejce a obilninách. V řepce mimo účinku na houbové choroby můžeme sledovat zároveň růstově stimulační efekt na rostliny řepky. Prothiokonazol působí jako inhibitor biosyntézy ergosterolu, který je nezbytný pro výstavbu buněčných membrán patogenních organismů. Po aplikaci rychle proniká do vodivých pletiv a je akropetálně transportován i do těch částí rostlin, které postřikem nebyly přímo zasaženy. Vyznačuje se protektivním i kurativním účinkem a dlouhým reziduálním působením.

Spektrum účinnosti:

Pšenice: stéblolam obilnin, septoriová skvrnitost pšenice, braničnatka plevová, padlí pšenice, rez plevová, rez pšeničná, fuzariózy klasů.

Ječmen: stéblolam obilnin, padlí ječmene, rez plevová, rez ječmene, fuzariózy klasů, spála ječmene, hnědá skvrnitost ječmene.

Oves ozimý: stéblolam obilnin, padlí ovsa, rez ovesná.

Žito: stéblolam obilnin, padlí žita, rez žitná.

Tritikale: stéblolam obilnin, padlí travní na tritikale, hnědá rzivost tritikale, rez plevová.

Řepka olejka ozimá: bílá hniloba řepky, suchá hniloba, cylindrosporióza řepky.

 

Probíhá povolovací řízení, předběžné datum povolení 04/2021.