AgriStar - agrochemicals s.r.o. - Agrochemie a přípravky na ochranu rostlin

Přípravky pro pěstitele,
kteří požadují kvalitu
za příznivou cenu.

Dikobraz

Účinná látka

diflufenikan 500 g/l

Etiketa a bezpečnostní list ke stažení

Popis

Postřikový herbicidní přípravek ve formě suspenzního koncentrátu k aplikaci proti dvouděložným jednoletým plevelům v obilovinách a ovocných dřevinách.

Působení

Přípravek Dikobraz je suspenzní koncentrát, obsahující diflufenikan, patřící do chemické skupiny pyridinecarboxamides, která se používá jako selektivní kontaktní herbicid s reziduálním účinkem k hubení jednoletých dvouděložných plevelů. Diflufenikan je inhibitor fotosyntézy. Účinná látka blokuje tvorbu chlorofylu a vyvolává typické symptomy vybělení, což u citlivých plevelů vede k odumírání během několika málo týdnů. Diflufenikan vytváří na povrchu půdy herbicidní film, ve kterém přicházejí klíčící rostliny do kontaktu s účinnou látkou. Diflufenikan je přijímán především hypokotylem a děložními listy. Sekundárně je přijímán kořeny i listy.

Spektrum účinnosti:

Citlivé plevele: rozrazily (Veronica spp.), violka rolní (Viola arvensis), ptačinec žabinec (Stellaria media), hluchavka nachová (Lamium purpureum), ředkev ohnice (Raphanus raphanistrum), merlík bílý (Chenopodium album), kopřiva žahavka (Urtica urens), mléč zelinný (Sonchus oleracea), řeřišnice srstnatá (Cardamina hirsuta)

Méně citlivé plevele: svízel přítula (Galium aparine), heřmánek pravý (Matricaria chamomilla), pampeliška lékařská (Taraxacum officiniale)