AgriStar - agrochemicals s.r.o. - Agrochemie a přípravky na ochranu rostlin

Přípravky pro pěstitele,
kteří požadují kvalitu
za příznivou cenu.

Flurostar 200

Účinná látka

fluroxypyr 200 g/l

Etiketa a bezpečnostní list ke stažení

Popis

Flurostar 200 je selektivní postřikový postemergentí herbicid k hubení odolných dvouděložných plevelů v obilovinách, kukuřici a loukách a pastvinách.

Působení

Flurostar 200 je herbicid k postemergentí likvidaci dvouděložných plevelů. Účinná látka fluroxypyr proniká přes listy a v rostlině je rozváděna translokací. Přípravek nemá půdní reziduální účinnost.

Aktivní růst plevelů v době postřiku a dostatečné pokrytí listové plochy je předpokladem úspěšného hubení. Účinek přípravku se projeví deformací rostlin, typickými auxinovými skvrnami a úhynem plevelů 10-21 dní po aplikaci.

Spektrum účinnosti:

Citlivé plevele do fáze počátku kvetení: svízel přítula, ptačinec žabinec, konopice polní, pomněnka rolní (při použití dávky 0,75 l/ha by tyto plevele měly být vysoké maximálně 10cm, pomněnka rolní maximálně 5cm), kopřiva dvoudomá, pampelišky. Šťovíky ve fázi listové růžice, 15-20cm vysoké.

Citlivé plevele do fáze 6 pravých listů: lilek černý, pohanka svlačcovitá.

Citlivé plevele do fáze 4 pravých listů: hluchavka nachová, hluchavka objímavá, pohanka svlačcovitá (při dávce 0,75 l/ha).

Citlivé plevele do fáze 2 pravých listů: zemědým lékařský, rdesno ptačí, rozrazil perský, rozrazil břečťanolistý, starčeky, heřmánkovité plevele, rdesno blešník, rdesno červivec.