AgriStar - agrochemicals s.r.o. - Agrochemie a přípravky na ochranu rostlin

Přípravky pro pěstitele,
kteří požadují kvalitu
za příznivou cenu.

Bentan 48 SL

Referenční přípravek

Benta 480 SL*

*Obchodní názvy referenčních přípravků jsou ochranné známky jejich držitelů.

Účinná látka

bentazon 480 g/l

Etiketa a bezpečnostní list ke stažení

Popis

Typ přípravku a typ působení přípravku: Přípravek na ochranu rostlin Bentan 48 SL je selektivní herbicid ve formě rozpustného koncentrátu k postemergentnímu hubení dvouděložných plevelů v bobu, v hrachu, fazolích, ve lnu, bramborách a okrasných rostlinách (narcis).

Působení

Jako kontaktní selektivní herbicid aplikovaný po vzrůstu ze skupiny benzodiathiazoly přípravek Bentan 48 SL je přijímán především listy, částečně i přes kořeny plevelných rostlin. Příjem přes listy je však rozhodující. Translokace bentazonu v plevelných rostlinách je ovlivňována druhem plevele, teplotou a půdní i vzdušnou vlhkostí. Herbicidní účinnost spočívá především v brzdění fotosyntézy, a to poškozením buněčných membrán a poruchami transportu elektronů a specifických reakcí CO2.

 

Spektrum účinnosti:

Citlivé plevele: svízel přítula, pěťour maloúborný, hořčice rolní, kapustka obecná, ředkev ohnice, zemědým lékařský, heřmánky, rmen rolní, rdesno blešník, ptačinec žabinec, mléč zelinný, penízek rolní, kopřiva žahavka, kopretina osenní, kokoška pastuší tobolka a drchnička rolní.

Méně citlivé plevele: pryšce, mák vlčí, violka rolní, laskavec ohnutý, lilek černý, merlík bílý, pohanka svlačcovitá, rdesno červivec, starček obecný, pomněnka rolní.