AgriStar - agrochemicals s.r.o. - Agrochemie a přípravky na ochranu rostlin

Přípravky pro pěstitele,
kteří požadují kvalitu
za příznivou cenu.

Garance

Účinná látka

difenokonazol 250 g/l

Etiketa a bezpečnostní list ke stažení

Popis

Fungicidní přípravek ve formě emulgovatelného koncentrátu k ochraně jádrovin, řepky olejky a celeru proti houbovým chorobám.

Působení

Garance účinkuje systémově. Účinná látka difenoconazole je ze skupiny triazolů. Je přijímána listy, rozváděna traslaminárně a akropetálně směrem k novým přírůstkům a působí tak, že zastavuje vývoj hub inhibicí biosyntézy ergosterolu v buněčných membránách - působí jako demetylační inhibitor (DMI). Přípravek má dlouhotrvající preventivní i kurativní účinnost proti houbovým chorobám.

Spektrum účinnosti:

Řepka olejka: přípravek se používá proti houbovým chorobám preventivně nebo při výskytu prvních příznaků choroby v období do fáze BBCH 69.

Jádroviny: proti strupovitosti jádrového ovoce ošetřujeme zpravidla preventivně v intervalu 8-12 dní v závislosti na infekčním tlaku. Kurativní ošetření je možné provádět jen za předpokladu spolehlivé signalizace. Při kurativním ošetření je
nutné provést postřik do 96 hodin od vzniku infekce.

Celer: ošetření se provádí preventivně od konce června nebo nejpozději při zjištění prvních příznaků napadení. Další ošetření následuje dle potřeby v intervalu 14 dní. Zákaz konzumace natě.