AgriStar - agrochemicals s.r.o. - Agrochemie a přípravky na ochranu rostlin

Přípravky pro pěstitele,
kteří požadují kvalitu
za příznivou cenu.

Trio Top

Referenční přípravek

Beetup Trio SC*

*Obchodní názvy referenčních přípravků jsou ochranné známky jejich držitelů.

Účinná látka

fenmedifam 60 g/l, desmedifam 60 g/l, ethofumesát 60 g/l

Etiketa a bezpečnostní list ke stažení

Popis

Selektivní postřikový postemergentní herbicidní přípravek ve formě suspenzního koncentrátu (SC) pro ředění vodou proti dvouděložným plevelům v cukrovce a krmné řepě.

Působení

Trio Top je selektivní postemergentní herbicid se širokým spektrem účinnosti proti dvouděložným plevelům. Působení tří účinných látek se vhodně doplňuje, proto má Trio Top velmi dobrý kontaktní i reziduální účinek na široké spektrum plevelů. Účinné látky fenmedifam a desmedifam patří chemicky do skupiny karbamátů, jsou přijímány pouze přes listy a hubí vzešlé plevele. Účinná látka ethofumesát patří chemicky mezi benzofurany, působí přes listy i kořeny, je rozváděna v plevelné rostlině xylémem. Citlivé zasažené plevele přestávají růst, postupně se na nich objevují chlorózy a nekrózy a odumírají. Herbicidní účinek se projevuje v závislosti na půdních a klimatických podmínkách během 4 - 8 dnů po aplikaci. Dostatečná teplota a vzdušná i půdní vlhkost podporují účinnost přípravku.

Spektrum účinnosti:

Plevele citlivé: merlík bílý, violka rolní, ptačinec žabinec, hluchavka nachová, svízel přítula, rdesno blešník, penízek rolní, kokoška pastuší tobolka, lilek černý, ambrosie peřenolistá

Plevele méně citlivé: ježatka kuří noha, opletka obecná, laskavec ohnutý