AgriStar - agrochemicals s.r.o. - Agrochemie a přípravky na ochranu rostlin

Přípravky pro pěstitele,
kteří požadují kvalitu
za příznivou cenu.

Chlomazon 480 EC

Účinná látka

klomazon 480 g/l

Etiketa a bezpečnostní list ke stažení

Popis

Chlomazon 480 EC je herbicidní přípravek ve formě emulgovatelného koncentrátu určený k ošetření řepky olejky proti celé řadě dvouděložných jednoletých plevelů.

Působení

Chlomazon 480 EC je půdní herbicid působící na plevele především v době jejich klíčení. Přípravek působí proti mnoha druhům jednoletých dvouděložných plevelů. Herbicidního efektu je dosaženo během 7 dnů od chvíle, kdy se plevel objeví. Rychlost účinku závisí na fázi vývoje plevelů, na které se herbicid použije, na klimatických podmínkách – teplotě, vlhkosti vzduchu a na rychlosti růstu plevelů. Nejvyšší účinnost zaručuje použití přípravku proti mladým, intenzivně rostoucím plevelům. Přípravek je v doporučených dávkách selektivní pro řepku ve fázi do tří dnů po výsevu. Přípravek lze použít na půdě všech typů, na které se pěstuje řepka. Sucho ani dešťové srážky, které se vyskytnou v průběhu ošetření nebo krátce po něm, nesnižují přijímání přípravku ani nesnižují účinnost jeho působení.

Spektrum účinnosti:

Řepka olejka dávka 0,2 l/ha:
Citlivé plevele: ptačinec prostřední, hluchavka nachová, svízel přítula, kokoška pastuší tobolka, penízek rolní.
Méně citlivé plevele: rozrazil rolní.

Řepka olejka dávka 0,25 l/ha:
Citlivé plevele: ptačinec prostřední, hluchavka nachová, mák vlčí, heřmánkovec nevonný, penízek rolní, rozrazil lékařský, svízel přítula.
Méně citlivé plevele: chrpa modrá.